עוד בתקופת הבחירות הודיע יו"ר מרצ בכפר סבא, עילאי הרסגור הנדין, כי הוא מתעתד להחזיר את התחבורה הציבורית בשבת בעיר. הניסיון הראשון של הרסגור הנדין, כיום סגן ראש עיריית כפר סבא ומחזיק תיק התחבורה, להניע את הגלגלים להגשמת הרעיון הזה, יתקיים כבר בשישי הקרוב.

תחת הכותרת "רוצים לבלות בתל אביב בשישי בלילה? תשאירו את הרכב בבית", הודיע הרסגור הנדין על תחילתה של תוכנית ניסיונית (פיילוט), בשיתוף פעולה עם שבוס – "האגודה לתחבורה שיתופית בסופי השבוע", לפיו קו תחבורה ציבורית מכפר סבא לתל אביב ובחזרה יפעל כבר בשישי הקרוב.

שבוס בראש העין. בקרוב אצלנו | צילום: אלמוג נידם

הקו יחל את מסלול נסיעתו בחניית אצטדיון לויטה בכפר סבא ב-21:55, ימשיך לתחנת האוטובוס ברחוב ויצמן בסמוך לתחנה המרכזית, לאחר מכן יעצור על ויצמן בסמוך לקניון ערים, יגיע לתחנה בקניון הירוקה ומשם ימשיך נסיעתו היישר לצומת הרחובות אלנבי ורוטשילד בתל אביב. בשעה 2:00 ייצא מאותה הנקודה אוטובוס בחזרה לכפר סבא.  

בשלב הניסיוני, הנסיעה בקו זה תהיה חינמית, כשעל מנת להצטרף לנסיעה יש להירשם בקישור הבא - לחצו כאן. בשלב מאוחר יותר, צפויה גביית תשלום עבור הנסיעה בקו.

עילאי הרסגור הנדין | צילום: ליאור פילשטיינר

סגן ראש העירייה, הרסגור הנדין, אמר ל-"מיינט כפר סבא", לקראת הפעלת הקו: "אנחנו משתפים פעולה עם שבוס שעורך מבצע להגברה משמעותית של מספר קווי התחבורה השיתופית שפועלים בשבת. אנחנו עובדים כבר הרבה זמן על תכנון וגיוס כספים כדי שתהיה תחבורה ציבורית מכפר סבא לתל אביב ולהרצליה בשבתות. כרגע אנחנו מדברים רק על הפיילוט הראשון שיהיה בסוף השבוע הקרוב, ולאחריו אנחנו מתכוונים להעלות המודעות של התחבורה הציבורית בסופי השבוע".