פרויקט מימון המונים שיצא לאחרונה מטעם חוות קרן אור, חווה שיקומית בהוד השרון, שם לו למטרה לאסוף סכום של 200,000 שקלים לטובת הקמת מרפאה וטרינרית בשטח החווה, שתעניק מענה וטיפול לחיות החווה שבין היתר עברו התעללות. עד כה נאסף סכום של 110,430 שקלים עבור הפרויקט.

קרן אור והחברים | צילום: אסף פרידמן

למעלה מ-250 בעלי חיים מכל הסוגים מתגוררים בחווה, בה נפגשים ופועלים יחד אנשים מכל תחומי החיים, ביניהם נוער ומבוגרים על הרצף האוטיסטי, ילדים ונוער בסיכון, נפגעי תקיפה מינית, נפגעי טראומה, חיילים בודדים וילדים המתגוררים ברחוב.

"הייתי מפעילת חוגים לילדים על בעלי חיים במשך כמה שנים, התחלתי לקבל בעלי חיים פצועים, נטושים או שעברו התעללות", מספרת קרן-אור סולומון (33), תושבת מושב עדנים הסמוך לעיר ומייסדת העמותה.

"עם הזמן זה הגיע לכמעט 300 בעלי חיים שנמצאים בחווה, ביניהם חיות בר ומשק והכל מהכל. למדתי חינוך ושיקום באמצעות בעלי חיים וכך הכרתי את החיבור בין אוכלוסיות בטיפול ובעלי חיים בטיפול, ורקמתי איזשהו קשר של מטופל ומטופל. המרפאה היא כדי לתת מענה רפואי הולם לכל אותם בעלי חיים שמגיעים אלינו, יחד עם וטרינרים מומחים ואנשי מקצוע נוספים".

זה פרויקט מיוחד של מרפאה ראשונה מסוגה בארץ שמערבת אנשים עם מוגבלויות ונוער בסיכון עם בעלי חיים שזקוקים לטיפול. היחסים שנרקמים מאפשרים למטופלים לרכוש מיומנויות ואחריות שישמשו אותם גם בהמשך החיים", מוסיפה סולומון. 

צילום: אסף פרידמן

על הצורך במרפאה וטרינרית נכתב בפרויקט: "נחוצה בחווה סביבה נקיה וסטרילית עם תרופות, צוות ומכשור רפואי כדי לתת מענה ראוי לצרכים היומיומיים והדחופים של בעלי החיים בחווה. הקמת מרפאה כרוכה בהוצאה ראשונית גדולה, אך לאחר שתוקם היא תשרת את בעלי החיים לשנים רבות. המרפאה תהיה פתוחה בתשלום לציבור, ובכך היא תהווה מקור הכנסה שוטפת שתאפשר לנו לטפל בבעלי החיים תחת חסותנו ולהציל בעלי חיים נוספים".

לתרומה: לחצו כאן.