כ-800 בני נוער מהוד השרון צפויים להשתתף הערב באחד מאירועי השיא של השנה מבחינתם, מסיבת חנוכה באושילנד. המסיבה המרשימה, שמאורגנת על ידי תלמידים מתיכוני מוסינזון ורמון, ושמשתתפים בה גם לא מעט תיכוניסטים מהדרים, הפכה להיות מסורת עירונית בשנים האחרונות.

מתוך הרמוסינזון במרץ. כיף גדול גם בלי אלכוהול | צילום: הורים מודעים בעיר

במילים אחרות, מדובר בכיף גדול. אז איפה המלכוד? המסיבה מושכת לא מעט בני נוער שיישתו לשוכרה עוד בטרם הגיעו אליה (אין מכירת אלכוהול במקום), והחשש הגדול בקרב הנהגות ההורים בעיר הוא שבני נוער יגיעו למצב שהם מפונים מהמקום.

רק לדוגמא, בנשף פורים האחרון שהתקיים במרץ בבצרה, בו השתתפו מספר דומה של בני נוער, נוצרה קטטה בין בני נוער בכניסה למסיבה ופונו כעשרה בני נוער שיכורים על ידי ההורים, חלקם למיון בית החולים. במקרה אחד פונה נער על ידי אמבולנס.

הנהגות ההורים העירוניות הוציאו הודעה חריגה לגבי המסיבה וזוהי לשונה:

"הערב יתקיים ה-'רמוסינזון' - מסיבה פרטית של תלמידי תיכון רמון ומוסינזון (אך ידוע לנו כי ישתתפו גם תלמידי הדרים). חלק מבני הנוער מגיעים למסיבות אלו לאחר ששתו משקאות אלכוהול, עד כדי שיכרות, מרביתם מציינים שאת משקאות האלכוהול הם משיגים ושותים בבית!

"אנו פונים אליכם, ההורים, על מנת שתשוחחו עם ילדיכם בנושא. בנוסף, חשוב שתבדקו מה מצבם של ילדכם כשהם חוזרים מהמסיבה".

על ההודעה חתומים: מרום שיף יו"ר הנהגת ההורים היישובית, יניב שנל יו"ר ועדת סמים ואלכוהול, גלית אשר יו"ר הנהגת ההורים בתיכון רמון, שמוליק מיוני יו"ר הנהגת ההורים בתיכון מוסינזון ואורית גלן יו"ר הנהגת ההורים בתיכון הדרים.

יניב שנל, יו"ר ועדת סמים ואלכוהול, אמר ל-"מיינט":

"בשנים האחרונות מסיבות החנוכה בקרב תלמידי התיכונים בעיר הפכו למסורת, על מנת להבטיח את יציאת וחזרתם של בני הנוער, ועדת אלכוהול של הנהגת ההורים יחד עם אגף הביטחון בעירייה עוזרים לילדנו לצאת למסיבות בצורה בטוחה.

"אני מבקש מהורי התיכוניסטים בהוד השרון לדבר עם ילדיהם לפני יציאתם מהבית, ולהסביר להם לגבי הסכנות בשתיית אלכוהול. כמו כן, אני ממליץ לכל ההורים לראות שילדיהם חזרו בשלום בסוף הערב.

"בנוסף, ברצוני להודות לסיירת הורים הוד השרון אשר עוזרת לילדנו במקום המסיבה בשעות הקטנות של הלילה".