בגיל 38 ובראייה מפוקחת על המתרחש, מה שרוצה שרי ירושלמי‑רם (38) מהוד השרון זה להיבחר למועצת העיר בבחירות הקרובות. אין מאחוריה מפלגה גדולה, והיא מודעת לעלויות ולזמן שהדבר עלול לגזול ממנה ומשני ילדיה הקטנים (בת שבע ובן ארבע), שאותם היא מגדלת עם בת-זוגה לשעבר, אבל לדבריה היא הציבה לעצמה מטרה — לעשות שינוי בעיר.

ירושלמי‑רם. "אני קודם כל אישה ואשת עשייה" | צילום: אסף פרידמן

"פשוט נמאס לי", היא אומרת השבוע. "יום אחד התעוררתי ואמרתי לעצמי שמשהו לא בסדר קורה כאן, ושהגיע הזמן להחזיר את הכוח לתושב. אם לא ניקח את הכוח לידיים שלנו ונדרוש את זכויותינו, זה לא יקרה".

היא נולדה וגדלה בשכונת גיל עמל, במקצועה היא מורה למוזיקה לילדים, אבל עוסקת כבר שנים בפעילות חברתית ובמאבקים ציבוריים. עד לפני שנתיים התמקדה במישור הארצי (למען זכויות מיעוטים ונפגעי אלימות מינית), ובהמשך הובילה מאבקים עירוניים (נגד הארנונה ולמען הקהילה הלהט"בית). לרשימה העצמאית שהיא עומדת בראשה קוראים פשוט — "לב".

"כל מיני עסקנים פוליטיים שוכחים את האזרח הקטן", היא אומרת בלהט. "עוול שנעשה לאנשים חורה לי מאוד, מגיל צעיר מאוד. עד לפני שנתיים פעלתי בזירה הארצית, אבל פקחתי עיניים והבנתי שיש בעיות בבית שלי, בעיר שלי, ואין מי שמייצג את הציבור".

כאם לשני ילדים קטנים, לא פשוט להתמודד ברשימה עצמאית.

"זה לא פשוט, אבל אני מרגישה שיש עליי אחריות גדולה, כאשה וכאם. אני חושבת שהקול הזה צריך להישמע. מישהו צריך לשמוע את הקול של האנשים הקטנים, את הקול מהשטח. האחריות הגדולה שאני מרגישה לא נתנה לי לשבת בצד בשקט".

התייעצת על כך עם בת-זוגך לשעבר?

"כן, היא תומכת מאוד, מודעת לקשיים שיש בהתמודדות, אבל גם מבינה את הערך הגדול בעבודה ציבורית".

את חושבת שעובדת היותך לסבית עלול לפגוע בסיכוייך להיבחר?

"לא. יש היום קומץ של אנשים שמביעים רתיעה, שאיכשהו השיגו הרבה כוח בעיר, אבל יש להם בסופו של דבר רק קול אחד בקלפי. אני מאמינה שהתושבים כאן שופטים כל אדם על פי העשייה שלו. מי שרוצה שהוד השרון תהיה חופשית ופלורליסטית, יש לו עכשיו הזדמנות להכניס למועצה אנשים כמוני.

ירושלמי נואמת באירוע הגאווה | צילום: יעל שרר

"עשיתי הרבה דברים טובים עד היום, ואמשיך לעשות עוד. הקול שאני מביאה הוא ייחודי, ולפני שאני לסבית אני אשה, אמא, אשת עשייה ואשת חינוך".

זאת התמודדות לא פשוטה גם מבחינה כלכלית.

"אני לא הולכת להפציץ את העיר עכשיו בשלטי בחירות, אבל אני מבקשת שיתנו לי הזדמנות לעשות שינוי אמיתי. אני רוצה לעשות כאן משהו אחר, ויש רבים שמתנדבים ומאמינים בי וביכולת שלנו כתושבים לעשות שינוי".

מדוע למעשה עזבת את נוה גור? הרי מוקמת שלישית ברשימתו.

"אני מעריכה אותו מאוד, אבל אני חושבת שלבד אצליח יותר להתמקד בערכים שאני מאמינה בהם, ובסדר היום שלי, שבו אני מעוניינת לקדם את שלושת הנושאים הבוערים מבחינתי: חינוך, סובלנות ושוויון. אני מאמינה שהכל מתחיל בחינוך, ואם אפשר לשנות משהו - זה שם, ויש מה לשנות ומה לעשות. לא היה סכסוך ביני לבין נוה, וזה נגמר באווירה טובה".

יש מועמד אחר שהיית תומכת בו?

"כולם טובים וראויים, וכמי שמגדלת שני ילדים בעיר, אני לא פוסלת שיתופי פעולה עתידיים".