על דבר אחד כולם מסכימים. פיזור הכרוזים בגנותם של המועמדים יפעת קריב, אמיר כוכבי, נדב דואני ויואב רוזן, ביום שישי האחרון הוא מעשה שלא ייעשה, ועוד מהלך שמכתים ומרקיב את מערכת הבחירות המקומית. 

הכרזות. זוהמה ברחובות | צילומים: פרטי

כזכור, רק ביום חמישי בבוקר הבאנו את הדרך שבה גורמים לכאורה אובייקטיבים באינטרנט מבקשים לזהם את הבחירות הקרובות בהוד השרון, וביום שישי התעוררנו כבר לשפל חדש, הפעם פיזי ולא וירטואלי, ברחובות עצמם. על גבי הכרוזים נרשמו "מעלליהם" לכאורה של כל אחד מהמועמדים, כשבין היתר הם כוללים האשמות קשות ולא מבוססות. התחושה הקשה שאופפת את הבחירות הנ"ל היא ש-"השיא" עוד לפנינו.

הגינויים לא איחרו לבוא, וראוי לציין את המועמדים שדווקא אינם הופיעו על הכרזות והזדרזו לצאת כנגד תלייתם. כך, למשל, נמסר על ידי כנרת כהן (תגובות מלאות מצורפות למטה): "אני מגנה את ההכפשות האלה בכל תוקף". ממשה חנוכה נמסר: "הופעתם של הפרסומים הפסולים צריכים לשמש לכולנו תמרור אזהרה". יגאל הררי כתב: "מי שתולה פרסומים מכפישים באנונימיות באישון הלילה - אינו ראוי להיות נבחר ציבור ובטח לא ראש עיר". ונווה גור הוסיף: "צר לי בשם כל תושבי הוד השרון על המודעות המכוערות האלו".

גם בשם המועמדים שהופיעו על גבי הכרזות לא איחרו הגינויים. אמיר כוכבי הודה לעובדי העירייה על הניקיון המהיר שביצעו והוסיף: "אני מאמין שחקירת המשטרה בעקבות התלונה שהגישה העירייה תחשוף את העבריינים". נדב דואני העלה סרטון לפייסבוק בו הוא מגנה את הכרזות והוסיף: "ביום שישי נחצה קו אדום על ידי גורמים עלומים ומפוחדים שכנראה מוכנים להוציא הרבה כסף כדי לדרדר את העיר שלנו". יפעת קריב מסרה כי "אני מקווה שהאחראים לכרזות הללו יאותרו וייתנו את הדין". ממטהו של יואב רוזן נמסר: "אין בכוונתו של יואב להגיש תלונה. מדובר בהכפשות שווא ואין התייחס לאמירות ולהשמצות כל שהן".

הכרזות. מישהו איבד את זה | צילום: פרטי

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר בתליה לא חוקית של פוסטרים על לוחות מודעות עירוניים, דבר העומד בניגוד להוראות לחוק הבחירות. העירייה הגישה תלונה במשטרה כבר ביום שישי האחרון ופעלה מיידית להסרת הפוסטרים המדוברים.

"אנו שבים ומזכירים לכל המתמודדים במערכת הבחירות כי יש לשמור הן על טוהר הבחירות והן על חזות העיר גם בתקופה זו. העירייה תמשיך ותפעל כנגד כל תליה בלתי חוקית של שילוט ברחבי העיר".

מהמשטרה נמסר כי הוגשה תלונה והיא נבדקת. 

תגובות מלאות של כל המועמדים 

נוה גור: "צר לי בשם כל תושבי הוד השרון, על המודעות המכוערות הללו. אני מתבייש במי שעשה זאת, והייתי שמח לראות אדם כזה נענש. הוא לא ראוי לעיר שלנו.  רק השבוע ביקשתי מכל המועמדים להצטרף ולחתום על אמנה לקמפיין נקי.

"כן. יש בינינו, המועמדים, תחרות. ואנחנו ב״דרך העיר״ נעשה הכל, כדי לנצח פה עבור תושבי הוד השרון, עבור שינוי השיח - כי מגיע לעיר שלנו השינוי שאנחנו נביא לפה. אנחנו נמשיך ונעשה זאת בכלים הוגנים, באחריות, בצורה שתכבד את כולנו, הנבחרים והבוחרים".

אמיר כוכבי: "פעילי סיעת קצב, שותפתי יעל ברזילי ואני נמשיך להביא את מה שטוב להוד השרון נעסוק בעתיד ובתוכניות שלנו עבור העיר ותושביה, תוכניות שניישם לאחר הבחירות בשלושים לאוקטובר. בשולי אירועי סוף השבוע חשוב להגיד מילה טובה לעובדי ועובדות העירייה שיזמו ופעלו באופן מיידי וניקו את המרחב הציבורי מהזוהמה עוד בטרם נכנסה השבת.

פעולתם הנחושה הראתה שלמסיתים ולעבריינים יהיה קשה יותר לפעול במערכת הבחירות הזאת ואני מאמין שחקירת המשטרה בעקבות התלונה שהגישה העירייה תחשוף את העבריינים".

נדב דואני: ״ביום שישי נחצה קו אדום על ידי גורמים עלומים ומפוחדים שכנראה מוכנים להוציא הרבה כסף כדי לדרדר את העיר שלנו. צריך לשים לזה סוף. מסכת השקרים, דברי ההסתה, לשון הרע והדיבה נגדי ונגד משפחתי עברו כל גבול. לצערי, חברו גורמי ממון ואנשים בעלי אינטרס על מנת לפגוע בי.

"אחרי 5 שנים של מלחמה בלתי מתפשרת בתכנית המתאר ובבנייה לא שפויה בעיר הם יודעים שבהנהגתי העיר הזאת תפעל למען התושבים בלבד. לא עוד היתרי בנייה בלי פתרונות חנייה ותשתיות סדורות, לא עוד תכניות מתאר דורסניות ולא עוד דאגה למקורבים! הם מפחדים אז הם מנסים להפוך את היוצרות וזורים מלח בעיני הציבור.

"זו אינה הפעם הראשונה, אך היקף הפעולה וכמות השלטים לא יכולים להשאיר אותנו אדישים. התמונות הללו גוררות את העיר לאחור אבל שיהיה ברור - אנחנו לא ניתן לחבורה שכזו להשתלט לנו על הוד השרון. ביום שישי הגשתי במשטרה תלונה נגד העבריינים. יש מצלמות בעיר ואני דורש ממשטרת ישראל לאתר את האשמים. יחד נשמור על העיר שלנו, נעצור את זיהום מערכת הבחירות ובסוף הטוב ינצח״.

כנרת כהן: "אני מגנה את ההכפשות הללו בכל תוקף וחושבת שרק מי שאין מה להציג בעשייה שלו ובהיבטים החיוביים - נגרר להכפשות אנונימיות כנגד האחרים.

"כמועמדת הכי מנוסה עם הכי הרבה קבלות; הקמפיין שלי מתרכז בלשקף לתושבי הוד השרון בעשייה המקיפה שלי למענו - ולא בניסיונות נמוכים להטיל רפש על שאר המועמדים. אני מצפה משאר המועמדים לא להיגרר להשמצות ורידוד השיח הפוליטי בהוד השרון ולהסתמך על הטוב שהם מציעים לעיר - הניסיון והחזון שבזכותם בם מבקשים להיבחר".

משה חנוכה: "הופעתם של הפרסומים הפסולים בסוף השבוע האחרון צריכים לשמש לכולנו
תמרור אזהרה גדול. מדובר בלא פחות ממעשה הסתה פחדני ומסוכן, שפוגע בכבודם ובשמם של תושבי העיר ונבחריה.

"צר לי שבעבור ליבוי היצרים יש מי שלא מקפיד לשמור על שיח מכבד ומביא לזיהום של ממש של המרחב הציבורי - ולא פחות חשוב, של השיח הציבורי.

"אני ומשפחתי מכירים מקרוב את תחושת הארס שיכולה לעלות כחלק מקמפיין בחירות אלים. גם מול עינו הבוחנת של הציבור, וגם מול חיצי הביקורת- אסור שהשיח יתדרדר לרמות נמוכות של עוינות שכזאת. אני קורא לחבריי המועמדים שלא להיגרר לתרבות של שיימינג, גזענות ושנאת האחר. לפני יום הבוחר, וגם לאחריו, כולנו נשאר קהילה אחת, בעיר אחת. על כולנו לקחת אחריות ולשמור ביתר שאת על המרקם הייחודי של הוד השרון שלנו". 

יגאל הררי: "היום תלו פוסטרים מכפישים כנגד חלק מהמועמדים לראשות העיר. זה ממשיך את הקמפיין הנגטיבי של עמודי הפייסבוק הפיקטיביים.

"כדי לא להפיץ ולתת במה לפרסומים אלו, שהרי זו כנראה המטרה, לא אביא את ההכפשות שנכתבו בפוסטרים. לפי תפיסת עולמי, מי שתולה פרסומים מכפישים באנונימיות באישון הלילה - אינו ראוי להיות נבחר ציבור ובטח לא ראש עיר.

"אבקש מכל תושב לעשות חושבים לגבי מה המשמעות של פעולה כזו, ומי מסוגל לבצע אותה".

יפעת קריב: "מדובר בעוד שפל אליו מגיעים הקמפיינים הנגטיביים השקריים בעיר. אני מקווה שהאחראים לכרזות הללו יאותרו וייתנו את הדין. יש גורמים שמנסים לזהם את מערכת הבחירות, אבל אין לי ספק שצפויה להם אכזבה קשה. אני פוגשת את התושבים מדי ערב בחוגי הבית ושומעת מהם עד כמה הסלידה מהקמפיינים השקריים הללו היא עמוקה.

"הנחתי בתחילת הקמפיין את חברי המטה שלי להתרכז באיחוד העיר ולהתמקד בתוכניותיי להוד השרון ואין לי ספק שב-30.10 נצא לדרך חדשה, הוגנת, מכבדת, חיובית וכזו שתזניק את העיר למקום אליו הוד השרון והתושבים ראויים".

ממטהו של יואב רוזן נמסר: "אין בכוונתו של יואב להגיש תלונה. מדובר בהכפשות שווא ואין התייחס לאמירות ולהשמצות כל שהן".