94 ימים לבחירות המקומיות ובאופן מרשים, הצליחו כל המועמדים המובילים לראשות העירייה בהוד השרון לעמוד בקרטריונים הגבוהים של דיווח התרומות (לגבי הצבת שלטי תעמולה לא כל כך, אבל זה כבר נושא ליום אחר).

כאמור, אי דיווח על תרומות מהווה עבירה על חוקי מימון הבחירות וחושף את המועמדים לקנסות. עם זאת, בניגוד לערי דרום השרון האחרות, ככפר סבא, רעננה והרצליה, בהן רוב המועמדים כשלו בכך, הרי שבהוד השרון כל המועמדים עמדו בתנאים הלא פשוטים. הנה לכם בשורה חיובית אחת על הבוקר.

מיהו אלוף ההתרמות? המועמדים | צילומים: שחר תמיר, רפאל בן משה, רמי זרנגר, באדיבות המועמדים

יש לציין, באמצעות צפייה במערכת שיצר מבקר המדינה ניתן לראות מי תרם לכל אחד מהתורמים למועמדים, כמה תרם ומאיפה הוא הגיע. אגב, התרומה המקסימלית שניתן לקבל מכל אדם היא עד 5,000 שקלים. אז מי המועמד שהצליח להתרים הכי הרבה עבור הקמפיין שלו?

במקום הראשון נמצא נדב דואני שאסף כ-180 אלף שקלים. כמעט פי 3! לפני השנייה ברשימה, כנרת כהן, שהצליחה לצבור תרומות בסך 61 אלף שקלים. אחריהם בהתאמה מתייצבות סיעותיהן של יגאל הררי עם כ-59 אלף שקלים, יפעת קריב עם כ-58, אמיר כוכבי עם 46.8 אלף, משה חנוכה עם 41.6 אלף ונווה גור עם 38.7. יואב רוזן רשום במערכת, אך לא דיווח על אף תרומה (תגובה ממטהו של רוזן למטה, א.י.).

אחת הסוגיות המעניינות היא מהי כמות הסכום מתוך התרומות שהגיעה ממקורות חוץ. כך למשל, מתוך 179,998 השקלים שאסף נדב דואני, כ-83,843 מגיעים מתורמים שאינם חיים בעיר. מתוך 61 אלף השקלים שאספה כנרת כהן כ-25 אלף הגיעו מתורמים שאינם גרים בעיר. יגאל הררי אסף 23,800 מתוך כ-59 אלף השקלים מתושבי ערים אחרות. יפעת קריב אספה 10,600 שקלים מתורמי חוץ. כוכבי עם 8,500 מתושבי חוץ. משה חנוכה עם כ-10 אלף מתוך 41.6 אלף מתושבי חוץ. 20 אלף שקלים מתוך 38,700 השקלים שאסף נווה גור הגיעו מתורמי חוץ.

כמו כן, משה חנוכה הוא שיאן מספר התורמים עם רישום של לא פחות מ-116 תורמים שונים בסכומים גדולים וקטנים כאחד, הרבה לפני 45 התורמים השונים של דואני. עם זאת, כאמור, סך הכסף שצבר חנוכה נמוך בהרבה מזה של האחרון.

תגובות

ממטהו של נדב דואני נמסר: ״קמפיין הבחירות של נדב דואני לראשות העיר הינו קמפיין סדור, מדויק וצנוע שקדמה לו היערכות רבה. רוב התרומות שמגיעות לקמפיין הינן מתושבי הוד השרון אשר מאמינים בדרך של נדב, בתכנית שהציג ובשינוי שהוא יוביל בהוד השרון.

"אנו מודים לכלל התומכים והתורמים על האמון הרב. לצד התרומות, הקמפיין של דואני מונע על ידי מתנדבים אשר עושים ימים כלילות למען עתיד טוב יותר להוד השרון בהנהגת דואני. נמשיך לפעול ביתר שאת למען מימוש כלל התכנית שהציג נדב לעיר וזאת בצניעות, שקיפות מלאה ושיתוף פעולה מלא עם כלל התומכים״.

ממטהו של יואב רוזן נמסר: "יואב רוזן שומר חוק ובניגוד למועמדים אחרים לא יקח כסף מיזמים, קבלנים ובעלי עניין אחרים ובטח שלא ממתנדבים במטה . רוזן עושה שימוש בכספו האישי ובכוונתו לקדם את העיר ומה שנכון עבורה בלי להיות מחויב לאף אחד עכשיו ובעתיד ולכן אין דיווחים".