פורום אביב. מתוך הפייסבוק

נתחיל מהשורה התחתונה: גולשי פורום אביב בפייסבוק בחרו את אמיר כוכבי כמועמד המוביל לראשות העיר. 

פורום אביב למען התושבים, קבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר של תושבי הוד השרון, חגג בשבוע שעבר את החבר ה-10,000 בקבוצה, וזאת בזמן תקופה לא קלה בה מנהל הקבוצה חווה התקפות אישיות ברשת בטענה כי הקבוצה הינה פוליטית והיא נועדה לתמוך במועמד מסוים לראשות העיר. ובכל זאת, 10,200 גולשים (נכון להיום) מוכיח כנראה כי מדובר בכיכר העיר המרכזית.

בסוף השבוע שעבר יצא הפורום בסקר בחירות ראשון והתושבים התבקשו לבחור בין שמונת המועמדים (משה חנוכה, יואב רוזן, יפעת קריב, יגאל הררי, נדב דואני, אמיר כוכבי, כנרת כהן ונוה גור) ולהצביע למועמד בו הם תומכים לראשות העיר.

בתום סוף שבוע של הצבעות נספרו 1364 הצבעות, המנצח הגדול הוא אמיר כוכבי שהכריז על מועמדות רק בשבוע שעבר.  כוכבי זכה ב-33.2% מההצבעות. נדב דואני במקום השני ונוה גור במקום השלישי.

כוכבי, שכאמור הכריז על מועמדותו רק לפני שבוע, אמר בתגובה לפניית מיינט הוד השרון: "בשבוע שחלף מאז שהכרזתי על מועמדותי, אני מרגיש בעוצמה את גלי התמיכה הציבורית: במפגשים פנים אל פנים, בחוגי בית, בסיורים ברחובות העיר ובהיקפים יוצאי דופן של תגובות והדים ברשת החברתית. אני מרגיש גם את האנרגיות הגבוהות של מאות התומכים והפעילים החדשים שמצטרפים לאלו שמלווים אותי כברת דרך. משאל התושבים בפורום אביב ייצג פרט לבחירה של התושבים, גם את המוכנות להזדהות עם מועמד ודרך, שכן המשאל פומבי וגלוי. יש לנו עוד דרך ארוכה עד הניצחון בקלפי, ואנחנו נמשיך לחבר קהלים חדשים, להרחיב את אלו הקיימים ולייצר את החיבורים הנכונים והטובים לעיר. אני יכול להבטיח שיהיו עוד הפתעות בקרוב, ואני מזמין את תושבות ותושבי העיר כולן להצטרף ולשנות מציאות. הגיע הזמן."

על פי הנחיות ועדת הבחירות המרכזית – הסקר ביוזמת פורום אביב, הוא אינו מדגם מייצג ולא נעשה על ידי חברת סקרים. הסקר לא התבסס על שיטות סטטיסטיות מוכרות אלא הצבעה אינטרנטית. לא ניתן להסיק ממנו עמדות של הציבור.