חבר מועצת העיר, יגאל הררי, המתמודד לראשות הוד השרון, פתח בקמפיין שבו התחייב לספח עם היבחרו את היישובים הסמוכים לעיר תחת הסיסמה: "מסתפחים או מסתבכים". מדובר ביישובים: גני עם, ירקונה, עדנים, רמות השבים, כפר מל"ל, נווה ירק ואלישמע.

תיקון עיוות? הררי וגני-גונן, צילומים: פרטי ורמי זרנגר

לדברי הררי, סיפוח היישובים הוא תנאי להמשך פיתוחה של העיר ולביטול מובלעות היישובים הנמצאים בתוואי העיר ומונעים זאת.

"הסיפוח נדרש כדי לאפשר פתיחת צירי תנועה ראשיים והקלה על עומסי התנועה, לדוגמה חיבור שדרות הנשיאים לכביש 4 דרך משה שרת - דבר שיוביל ליציאה מהירה וקלה מהעיר לתושבי שכונות 200 ו-1200 ומגדיאל", הסביר הררי למיינט הוד השרון. "נכון להיום, הדבר לא מתאפשר בשל התנגדות כפר מלל ורמות השבים".

"אני מעריך כי עם הסיפוח נצליח לסלול חיבור נוסף, שיחבר את תושבי גיל עמל וכל תושבי השכונה המערבית ישירות עם כביש 4 על ידי חיבור רחוב השחל אל דרך הים", המשיך הררי.

"החיבור כבר קיים, אך לא מתאפשר בשל התנגדות של הישובים ירקונה ועדנים. הסיפוח יאפשר הקלה מיידית על עומסי תנועה בעיר, פתיחת נתיבים חד סטריים שנסגרו בידי המושבים ואפשרו להם לזלוג אל הוד השרון ולא ההפך. העיוות הזה יתוקן במהלך הקדנציה הבאה שלי כראש עיריית הוד השרון".

עוד הבטיח הררי כי סיפוח היישובים יאפשר חלוקת משאבים שוויונית ונכונה הן של צירי תחבורה, הן של כיתות לימוד, גנים, שטחים יקרים ומתקני תרבות וספורט שהעיר הוד השרון משוועת להם.

להקל על עומסי התנועה. הקמפיין של הררי, צילום: באדיבות מטה יגאל הררי

אושרת גני-גונן, המתמודדת לראשות מועצת דרום השרון, הגיבה בחריפות לקמפיין ואמרה: "אני, כבת מושב נווה ימין וכמועמדת לראשות מועצת דרום השרון, חושבת שאחד האתגרים שעומדים בפנינו כמועצה אזורית זה לשמור על הצביון שלנו כמועצה כפרית, קהילתית וחקלאית עם שטחים פתוחים.

"זה נכון עבורנו, עבור מדינת ישראל וגם עבור היישובים העירוניים שגובלים במועצה שלנו. מדובר ביישובים שנבנו בשנות ה-30 וה-40, יישובים ותיקים מאוד. אני מבינה את הרצון של המדינה לבנות, אבל לא צריך להרוס כדי לבנות. אפשר לנצל בנייה רוויה, פינוי בינוי והתחדשות עירונית. אין צורך לפלוש ליישובים ותיקים שהיו כאן מקום המדינה.

"גם מי שגר בעיר רוצה לראות ירוק סביבו. יגאל הררי מבסס את המצע שלו על גניבת שטחים, וכדאי שיבסס אותו על דברים שהוא רוצה לעשות בהוד השרון. אני מציעה למתמודדים לא ללטוש עיניים לשטחים לא להם ולדאוג לעיר שלהם.

"אם אבחר לראשות המועצה אלחם עם סכין בין השיניים בכל וועדות הגבולות, כדי לשמור על הצביון הכפרי קהילתי של דרום השרון. הקמפיין של מר הררי פופוליסטי וחסר בסיס".