יואב רוזן. צילום: באדיבות רוזן

מי מפיץ הכפשות על המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד"ר יואב רוזן, וטוען שאין לו דוקטורט? את השאלה הזו מנסים ביומיים האחרונים לברר במערכת הפוליטית, לאחר ששיחות אנונימיות ופליירים ללא שם התקבלו בשבוע האחרון נגד רוזן, שטוענים כי תואר הדוקטורט שלו הוא לכאורה מזוייף.

רוזן הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוחבאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש בקריה האקדמית בקרית אונו (שלוחת אוניברסיטת מנצ’סטר).

את התואר השלישי עשה בתחום מינהל וחינוך. נושא הדוקטורט: יחסי שלטון מרכזי ושלטון מקומי והשפעתם על מערכת החינוך, ב-Budapest – Eotvos Lorand University. הוא כיהן כמנכ"ל משרד המדע ומנכ"ל עיריית קריית אונו וכן מרצה אורח באוניברסיטת אריאל.

לצורך הזמת השמועות רוזן גם שלח מסמכי אימות למערכת לתואריו ולתעודותיו ממדינת ישראל.

רוזן בתגובה: "בשבועות האחרונים אנו חווים את הרע שבפוליטיקה, אנו רואים כיצד פוליטיקאים מסויימים בעיר בוחרים להטיל רפש בי ובאחרים רק משום שאין להם ולו דבר חיובי אחד לומר על עצמם, אנו עדים לאסטרטגיה מיושנת המפלגת ומשסעת את תושבי העיר זה בזו, אסטרטגיה של רוע וטיפשות.

"אז הנה, בואו נדליק את האור מעל ראשם של האנשים הקטנים ונפנה מקום לאמת. טיפ קטן לכל אותם אנשי שקר: התרכזו בעצמכם, בכישוריכם. ספרו לתושבי הוד השרון מי אתם, מה הוא עברכם, הציגו את משנתכם ולא את שקריכם".