יפעת קריב בכנס. צילום: דוברות מועצת גני תקווה

מצטרפת למירוץ: אמש (ראשון) בערב שכולו נשים לכבוד יום האישה הבינלאומי הכריזה יפעת קריב בכנס שיזמה ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה, על התמודדותה לראשות עיריית הוד השרון. בהמשך השבוע קריב תנאם באו"ם לרגל יום האישה הבינלאומי.

כזכור, יפעת קריב, ח"כ לשעבר (יש עתיד) כיהנה כחברת מועצת העיר הוד השרון ויו"ר מועצת הנשים בעיר. קריב בעלת MA ב-עבודה סוציאלית, כיום היא סמנכ"לית פיתוח עיסקי קבוצת דנאל. מתנדבת ופעילה חברתית, בעבר כיהנה במספר תפקידים בהם: מפתחת מרכזי הצעירים בישראל, בג'וינט ישראל וברשויות המקומיות, ראש אגף צעירים במשרד לפיתוח הנגב והגליל, ר' מנהל החינוך והרווחה במרכז השלטון המקומי ומצוות מנהלי ומפתחי ניידות הלילה של עמותת על"ם.

בכנסת ה-19 קריב חוקקה חוקים פרטיים בהם "חוק הסרטונים" - החוק שעשה פריצת דרך והיווה תקדים בעולם החקיקה בארץ ואף בעולם. החוק קובע ש “פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, בנסיבות בהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו ולא ניתנה הסכמתו לפרסום מהווה הטרדה מינית שדינה בפועל עד 5 שנות מאסר“.

בנוסף חוקקה את החוק לייצוג הולם לנשים בבחירות לרשויות המקומיות, תיקון לחוק זכויות החולה המגן על קטינים מפני הורה פוגע, וחוק המאפשר לנפגעי אלימות מינית לבחור את מין החוקר במהלך החקירה במשטרה. לקראת הבחירות לכנסת העשרים שובצה במקום ה-16 ברשימת יש עתיד לכנסת. המפלגה קיבלה 11 מושבים והיא לא נכנסה לכנסת.

יפעת, נשואה לדביר, איש שב"כ לשעבר ואם לארבעה ילדים.

קריב מסרה: "השנה 2018, היא שנה שבה נעשה היסטוריה בשיוויון מגדרי בפוליטיקה המקומית. כמי שחוקקה את החוק לייצוג הולם לנשים בהנהגת השלטון המקומי בכנסת ה -19, כיהנה כחברת מועצה וחברת כנסת אני קוראת לנשים נוספות להצטרף לזירה, ולהביא איתנו תפיסת עולם של מנהיגות נשית, ניסיון מקצועיות ואחריות. לקחת את המושכות בזירה לא פשוטה, אך חשובה, להוביל לשנות ולהשפיע. זו השנה של ניפוץ תקרת הזכוכית שלנו הנשים, בפוליטיקה המקומית. אני מאמינה שהוד השרון זקוקה להנהגה חזקה, חדשה עם ניסיון והבנה גם ברמה המקומית וגם ברמה הלאומית. עלינו לקחת את העיר צעד קדימה, לתכנן ולבצע כעיר חדשנית, מודרנית ותוססת. אני מגיעה כדי לשנות, לעשות ולפעול למען התושבים, להיות ראש שהוא חלק מהכלל".

עם התמודדותה של קריב, נכון להיום יש בהוד השרון כשבעה מועמדים שהכריזו רשמית על כוונתם להתמודד לראשות העירייה: יואב רוזן, נדב דואני, משה חנוכה, יגאל הררי, אביבה גוטרמן, נוה גור ויפעת קריב.